Ücret Toplama

İntetra

Çok Şeritli Serbest Geçiş Sistemleri

Sistem Araç Tespit, Sınıflandırma, Etiket Okuma ve Plaka Tanıma işlemlerini aşağıdaki koşullarda %100’e yakın doğrulukla gerçekleştirir.

  • Yüksek/düşük hızlarda giden araçlar
  • Kamyon, Tır, Römork vb ve sıkışık trafikte dur/kalk İkili araçlar
  • 200km/h’yi aşan hızlar

Günlük işlem datası ve bankacılık provizyon işlemleri tamamen kendi geliştirdiğimiz yazılımlarla %100 başarı ile gerçekleştirilmektedir.

  • RFID Etiket Okuma
  • DSRC Etiketi Okuma
  • ANPR Plaka Tanıma Sistemi

Ücret Toplama Sistemlerimiz diğer sistemlerle birlikte çalışabilir ve en yüksek güvenlik standartları da dahil olmak üzere uluslararası standartları karşılar. Temel altyapıya ek trafik yönetimi işlevleri eklenebilir. Hem teknik hem de ticari sistem işletimi için de hizmet vermekteyiz.

%99 Başarı

Günde 3.000.000 işlem bilgisi

Gişe Ücret Toplama Sistemleri

Kara yolu kullanıcıları ücretlerini elektronik olarak ödeyip, gişelerden durmaksızın, sadece yavaşlayarak geçmektedir. Kullanıcının gişeden geçişi sırasında ödeme otomatik işlemle tamamlanmakta ve bu işlem trafik akışını çok az etkilemektedir. Bu sayede faaliyetlerde verim hissedilebilir ölçüde artmaktadır. Yüksek performanslı teknolojik çözüm dolayısıyla ödeme sistemi hız kazanmaktadır. Nakit ödeme yoluyla elden gişe ücret ödemesinden araç-üstü birimler (AÜB) yardımıyla kredi kartlarından elektronik gişe ücret ödemesine kadar uzanan çeşitlilikte ve geleneksel ücretli geçiş gişelerine yönelik farklı çözümler tarafımızdan projelendirilip hayata geçirilmektedir.

AVCC (Otomatik Araç Sınıflandırma ve Sayma)

AVCC (Otomatik Araç Sınıflandırma ve Sayma), trafik akışı analizi, park yönetimi ve araç tanımlama gibi amaçlarla kullanılan bir sistemdir. Bu sistem, kamera, sensörler ve yapay zeka teknolojileri gibi bileşenleri kullanarak, alandaki araçların sayısını ve sınıflandırmasını otomatik olarak yapar. AVCC sistemleri, yüksek doğruluk ve hızlı tepki süreleriyle çalışarak, manuel sayım ve sınıflandırma işlemlerine göre daha hızlı ve verimli sonuçlar üretir.

Hareket Halindeki Ağırlık (WIM)

'Hareket Halindeki Ağırlık (WIM) Hareket Halindeki Ağırlık Tartım sistemi WIM araç sınıflama cihazı olarak geliştirilmiştir.'Aşırı yük ihlallerinin önlenmesi için yüksek hızda aks ağırlığı ölçümü yapmaktadır. Yüksek hızlı WIM (Weigh-In-Motion) denetlemede ön ihbar sistemi olarak önemli rol oynar.

E-Cüzdan Çözümleri


Teknolojik olarak ileri doğru yol aldığımız birçok alanda etkili olacak biçimde dijital olarak otomatik, güvenilir ve rahat şekilde ödeme imkânı sağlayan bu sistem, sürücülere ulaşım anında kolaylıklar sağlayarak ulaşımın daha avantajlı hale gelmesini sağlamaktadır.

Otopark Ödeme Sistemleri

Hızlı Geçiş Sistemli Otopark Ödeme Sistemi, Hızlı Geçiş Sistemi etiketi kullanarak otoparklarda ödeme yapmayı mümkün kılar. Sistemde araç sahibi, otoparka giriş yaptığında Hızlı Geçiş Sistemi etiketini okutarak park yeri ücretini ödeyebilir. Bu sayede araç sahipleri nakit para veya kredi kartı kullanmadan kolayca ödeme yapabilirler. Hızlı Geçiş Sistemli Otopark Ödeme Sistemi, otopark işletmelerine de fayda sağlar. Sistemi kullanan otopark işletmeleri, nakit para ile uğraşmak zorunda kalmazlar ve ödeme işlemlerini daha hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirebilirler. Ayrıca, sistem sayesinde araç giriş-çıkış işlemleri otomatik olarak takip edilebilir ve otopark işletmeleri için veri analizi yapmak daha kolay hale gelir ve otopark kullanımını daha güvenli hale getirir.

Lidar Tabanlı Ücret Toplama Sistemleri

Lidar çağına hoş geldiniz” yeni nesil algılama teknolojileri akıllı şehir uygulamalarından mobilite çözümlerine kadar her alanda yeni uygulamalara öncülük edecek. INTETRA olarak yeni nesil teknolojileri çözümlerimiz arasına katmaktan ve uluslararası iş birliklerimizi geliştirmekten mutluluk duyuyoruz.

GNSS Uydu Tabanlı Ücret Toplama Sistemleri

GNSS (Global Navigation Satellite System), dünya çapında konum belirleme, seyir ve zaman senkronizasyonu için kullanılan bir uydu tabanlı navigasyon sistemidir. GNSS sistemleri, dünya çapında kullanılan GPS (Global Positioning System) dahil olmak üzere birkaç farklı uydu tabanlı navigasyon sistemini kapsar.
GNSS uydu tabanlı ücret toplama sistemleri, araçların seyahatlerinde kat ettikleri mesafeleri ve geçtikleri yolları izlemek ve bu bilgileri kullanarak ücretlendirme yapmak için kullanılan bir teknolojidir. Bu sistemler, araçlarda bulunan bir GNSS alıcısı sayesinde aracın konumunu belirler ve bir veri merkezine gönderir. Veri merkezi, konum verilerini kullanarak, aracın kat ettiği mesafeyi, kullanılan yolları ve belirli bir ücretlendirme tarifesine göre ücreti hesaplar.
GNSS uydu tabanlı ücret toplama sistemleri, özellikle otoyol ve köprü geçişleri gibi belirli alanlarda kullanılan ödeme sistemlerinde sıkça kullanılır. Bu sistemler, otomatik ödeme sistemleri olarak da bilinirler ve manuel ödeme işlemlerinin gerektirdiği zaman ve emekten tasarruf sağlarlar.

Otomatik Otoyol Nakit ve Kredi Kartı Ödeme Makinesi

  • Otomatik Geçiş Nakit ve Kredi Kartı Ödeme Makinesi, geçiş ücreti tahsilat sistemlerindeki esneklik talebini karşılamak üzere geliştirilmiş olup, kayıtlı olmayan kullanıcıların geçiş ücreti ödemesi için tek seferlik bilet satın almalarına imkan tanımaktadır.

  • Otomatik Geçiş Nakit ve Kredi Kartı Ödeme Makinesi vandalizme dayanıklı, güneş ışığını yansıtan, her türlü hava koşulunda çalışmaya dayanıklı 12 inç monitöre sahiptir. Başarılı ödemeler, müşteri için bir makbuz yazdırır. İşlem sırasında kullanıcıya işlemi kolaylaştırmak ve ödemenin hızlı bir şekilde gerçekleşmesini sağlamak için hem sesli hem de ekran üzerinden yönlendirme sağlanmaktadır. Ödeme adımları, ergonomiyi ve ödeme tamamlama hızını optimize edecek şekilde tasarlanmıştır.