Trafik Ölçüm Sistemleri

İntetra

Akıllı Trafik Sensörleri

Akıllı trafik sensörleri vasıtasıyla bir şehrin ulaşım sorunu en aza indirgeyecek, güvenlik maksimum düzeye çıkarken zaman ve tasarruf elde edilecektir. Özellikle büyük şehirlerdeki trafik sıkışıklığının sosyal yaşama olumsuz etkisi en aza inecek, böylece insanların stresten uzak ve huzurlu bir şekilde yolculuk etmeleri sağlanacaktır.

ölçü sistemleri

Meteoroloji İstasyonları

Meteoroloji İstasyonları ile yol ağı üzerindeki hava koşullarının ölçülmesi sağlanmaktadır. Yol meteoroloji sensörleri ile termal harita, istatistiksel veriler gibi karar ve destek çözümlerinin oluşturulması ve bu bilgilerin diğer yol teknolojilerimiz ile entegre bir biçimde sürücülere aktarılarak ulaşımın daha güvenli ve konforlu bir biçimde gerçekleştirilmesi sağlanmaktadır.
Ölçüm Sİstemleri

En İyi Çözümün Seçimini Yapın

Hava Kalitesi Ölçüm Sensörleri

Hava kalitesi ölçüm sensörü tünel geçişlerinde ve trafik sıkışıklığının olduğu yerlerde veya hava kalitesinin kötü olduğu durumlarda devreye girmektedir. Bu durumlarda hava kalite sensörü kumandası iç hava sirkülasyonunu etkinleştirmekte ve dışarıdaki kötü havanın iç mekândaki hava kalitesini bozmasını önlemektedir. Ölçüm yapılan ortamın sahip olduğu sıcaklık ve bağıl nem de sensör performansını etkilemektedir.

Hareket Halinde Ağırlık Ölçüm Sistemleri

Hareket halinde Ağırlık Ölçüm Sistemleri ile araçların ağırlığı belirlenmektedir. Bu sayede araçların yük taşıma sınırlarına uygunluğu kontrol edilebilmektedir.Aşırı yüklü araçların yola zarar vermesini önler ve yolların ömrünü önemli ölçüde uzatır.

Aşırı Yükseklik Algılama Sensörleri

Aşırı Yükseklik Algılama Sensörlerinde LİDAR teknolojisi kullanılarak araçların geçiş anında yükseklikleri denetlenmektedir. Bu sayede ulaşımın daha güvenli hale getirilmesi sağlanmaktadır.

Plaka Tanıma Sistemleri

Hayata değer katan sürdürülebilir ulaşım çözümleri ile İntetra.

Daha Güvenli Yollar için, gelişmiş teknoloji olan otomatik plaka tanımadan elde edilen araç görüntüsü üzerinde plaka bölgesinin ayrıştırılarak çeşitli optik karakter tanıma (OCR) yöntemleri ile plaka üzerindeki karakterlerin okunması işlemidir.
Ayrıca, plaka okuma yazılımı, araç analitiği (marka, renk, hız ve sınıflandırma) serbest geçiş hız koridoru özelliği sunmaktadır.