Ağ Çözümleri

İntetra

Çözümlerimiz

INTETRA, otoyolların fiber iletişim ağı, ücret toplama ve akıllı ulaşım sistemlerinin tamamını üstlenerek tasarlananan ”olay algılama ” gibi ulaşım ağ sistemi ile fiber optik merkezi sinir sistemi altyapısını entegre edebilir.

Altyapı çalışmalarından üst yapı donatılarına kadar projenin tamamında yer alabilir potansiyele sahip olmak, Intetra’nın projelerde gerçekleştirdiği çalışmalar ile desteklenerek bu alanda önde gelen şirketler arasında yer almasını sağlamaktadır.

AĞ TASARIM ve YÖNETİMİ

İNTETRA Network ekibi; ağ tasarımı, güvenliği, yönetimi ve sürdürülebilirliği alanında uzman kadrosu ile aynı zamanda sorun tespiti ve çözülmesi konularında her türlü desteği sağlamaktadır.

Ağ Yönetimi

Proje kapsamlarına göre ağların yedekli, güvenli, ölçeklenebilir ve ihtiyaçlara yönelik özelleştirilebilir şekilde tasarımı yapılmaktadır.

Ağ Tasarımı

Tasarlanan sistemlerin sürdürülebilir olması için kesintisiz ve stabil şekilde çalışması sağlanmaktadır.
İNTETRA

Uzmanlıklarımız

Sorun Giderme

Kritiklik seviyesine bakmadan anında arıza tespiti yapılarak müdahale edilmektedir. Sistemde arızaya bağlı veri kayıplarını en aza indirgeyerek kullanıcı memnuniyeti arttırılmaktadır.

Ağ Performansı ve Verimlilik

Ağ Performansı ve Verimlilik Tüm sistem ve ağ faaliyetlerinin sorunsuz bir biçimde çalışması sağlanmaktadır. Bu bileşenlerin kullanılabilirlikleri korunarak optimize edilmektedir.

Sorun Tespiti


Mevcut arızanın anında tespiti yapılarak, arıza riski etüt edilerek en düşük seviyeye çekilir veya sonlandırılır.

Veri ve Ağ Güvenliği


Müşteri talep ve ihtiyaçlarına cevap verecek veri güvenliğini önceleyen tam yedekli uçtan uca veri merkezi tasarımları sunarken cihazların güvenliği de sağlanmaktadır.

Entegrasyon

Projenin topolojisini ve tüm ağ cihazlarını, yeni teknolojilere entegre ederek ağ ve ağ bileşenleri, internet ve ofisler arası bağlantı ve VPN teknolojilerinin uygulanması gibi ihtiyaçlar karşılanır.

İzleme ve Yönetim

Monitör edilen ağ cihazları veya uygulamalar için belirlenen kritik değerler üzerinde alınan alarmlar, ilgili ekiplere yönlendirilerek hızlıca aksiyon alınır ve hatalar hızlı bir şekilde çözülür.

Kablosuz Ağlar

Müşterilerin kablosuz ağ altyapı ve ihtiyaçlarına yönelik çözümler de sunulur.