Yapay Zeka ve Dijital Çözümleri

Trafik Görüntüleme Sistemleri

Trafik Tahmin Yazılımları

İntetra

Olay Algılama Sistemleri

İletişim ve bilişim teknolojileri geliştikçe trafik uygulamalarında kameraların kullanımı yaygınlaşmaktadır. Otoyollarda kontrolün arttırılması, güvenliğin sağlanması vb. sebepler ile kamera kullanımları çoğalmaktadır. Kontrol merkezlerine bağlanan kameralar ile yollar hem kaydedilmekte hem de izlenmektedir. İzleme insan gözü ile yapılabilmektedir. Kontrol merkezi operatörlerinin 7/24 gözlem yapması ile kamera önünde gerçekleşen olayların tespit edilmesine ve müdahale edilmesine imkan sağlanmaktadır.

Trafik Görüntüleme Sistemleri

Yol güzergahını izlemek, trafik güvenliği sağlamak, ters yön araç seyir tespiti, acil durum ve yol yardımı gibi hizmetlerin sağlanması amacıyla otoyol ve şehir içi yollarda kurulan hizmetlerdir.

CCTV (Closed circuit television), yapay zeka tabanlı olay algılama sistemleri, merkezi yönetim sistemine (SCADA) entegre olarak çalışmaktadır.

Trafik Tahmin Yazılımı

Trafik ve yolcu bilgilendirme sistemleri, gerçek zamanlı trafik bilgilerini kullanıcılara aktaran sistemlerdir.

Bilgilendirme ekranları sayesinde otoyol, metro, havaalanı, tren garlarında yol koşulları, hava koşulları, trafik kazaları, kalkış ve varış süreleri, uyarıcı bilgiler, yol çalışmaları gibi bilgiler verilmektedir.