Trafik Yönetimi

İntetra

Akıllı Ulaşım Sistemleri Platformu

AUS yönetim merkezi, yol ağı üzerinde bulunan tüm AUS alt bileşenlerinden verilerin toplanması, belli algoritmalarla bu bilgilerin işlenmesi ve trafik bilgisi olarak kullanıcılara aktarılmasını sağlayan merkezi yönetim sistemidir. Bu sistem sayesinde, yol ağındaki tüm AUS bileşenleri merkeze entegre edilerek tek noktadan yönetimi sağlanabilmektedir.

Bununla birlikte şehir içi ve şehirler arası yollardan elde edilen bilgiler ile trafik durultma ve optimizasyonu, emisyon ve tıkanıklık sorunlarının çözülmesi, trafik güvenliği ve verimliliğinin artırılması sağlanmaktadır.

Ulaşımın çevresel etkilerini ve maliyetlerini azaltmak için bilgi ve teknolojilerimizi kullanıyoruz.

Trafik Sinyal Lambaları

Lumina serisi sinyalizasyon lambaları, estetik görünümünün yanında optimum netlik, güvenilirlik ve uzun ömürlü kullanım sağlamak üzere geliştirilmiştir. Sinyalin her koşulda ve her açıdan son derece net ve kolay görülmesini sağlayan yeni geliştirilmiş fresnel lens ve form içerir. Multi LED veya Power LED çözümlerimiz mevcuttur. Her iki teknolojideki ürünlerimiz en yüksek kalitede üretilmekte ve optimum performans sağlamaktadır.

Adaptif Trafik Kontrol Sistemleri

Adaptif Trafik Kontrol Sistemleri yoğunluğu artan kavşaklara/arterlere sahadan aldığı verileri merkezde değerlendirip sinyal sürelerini optimize ederek gerçek zamanlı müdahale eder ve trafik akışını hızlandırarak, gecikme sürelerini azaltır. Adaptif Trafik Yönetim Sistemlerinde kuyruklanma, trafik hacmi gibi parametrelere bağlı optimizasyonu sağlayacak algoritmalarda ileri derecede yapay zeka teknolojileri kullanılmaktadır.

Trafik Sinyal Denetleyiciler

Trafik sinyalizasyon sistemlerinde kullanılan sinyal lambalarının yeşil, sarı ve kırmızı renklerinin istenilen sürelerde ve zamanlarda çalışmasını sağlayarak güvenli bir trafik akışını oluşturan cihazlardır. Alanında uzman mühendislerimizin tasarladığı Trafik Sinyal Denetleyicimiz Primus1.0; kolay programlama sağlayan kullanıcı arayüzünün yanında yeşil dalga, dinamik kavşak yönetimi, adaptif kavşak yönetimi gibi çalışma modlarını desteklemekte ve NTCIP Türkiye ile tam uyum sağlamaktadır.

Trafik Kontrol Merkezi

Trafik Kontrol Merkezleri ile trafik tek bir merkezden izlenebilir, kontrol edilebilir ve yönetilebilir. Bunun neticesinde yol ağı kapasitesi azami şekilde kullanılır ve trafik akışının sürekliliği sağlanır. Büyük şehirlerde artan trafik yoğunluklarının çözümünde en önemli bileşendir.Yaya Butonları

Yaya hareketliliğini ve güvenliği sağlamak amacıyla tasarlanan ve Sinyalizasyon sistemlerinin vazgeçilmez bir parçası haline gelen İntetra Yaya Butonu, özellikle engelli insanlar için özel üretilmiştir. Mevcut sinyalizasyon sistemine herhangi bir ara modül gerekmeden kolay entegre olarak araç ve yaya bekleme sürelerini minimuma indirir.

Trafik Algılama Sistemleri

Yol güzergahı boyunca trafik akışının kontrolü ve izleme amacıyla kurulan trafik ölçüm sensörleri sayesinde; araç sınıflandırılması, hız bilgisi, araç yoğunluğu ve sayısı bilgiler ölçülebilmektedir. Bu bilgiler doğrultusunda farklı analiz yöntemleriyle seyahat süresi, trafik yol durum bilgisi elde edilmektedir.


Birlikte En Uygun Çözümü Bulalım